blog highlight 1

Twoja skóra jest mądzrzejsza, niż myślisz

Na co dzień rzadko nachodzi nas refleksja na temat tego, jak ciężko nasza skóra pracuje.

Skupiamy się głównie na tym, by była gładka, miękka, dobrze nawilżona i pozbawiona skaz. Tymczasem jej kondycja to w dużej mierze zasługa naszych codziennych wyborów w różnych obszarach życia: ilości i jakości snu, sposobu odżywiania, rodzaju i natężenia aktywności fizycznej, aż po nawyki myślowe i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Codzienna pielęgnacja jest wisienką na torcie – i albo dodaje blasku do naturalnego piękna, albo może pomóc w ukrywaniu skutków naszych  zdrowotnych grzeszków. W obu przypadkach warto wybrać produkty, które rozumieją naturę skóry i dzięki temu zadziałają wszechstronnie.A skóra to nie tylko nasz największy organ, dzięki któremu odczuwasz zmiany temperatury, przyjemność czy ból. Poprzez szereg złożonych mechanizmów pełni funkcję ochronną, będąc pierwszą linią obrony przed chorobotwórczymi czynnikami, toksycznymi substancjami i promieniowaniem. Utrzymuje równowagę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a tkankami wewnątrz ciała. Usuwa szkodliwe substancje i reguluje temperaturę ciała. To z grubsza wiemy z biologii – i chociaż to ogrom bezustannej pracy, jako oczywisty element naszej codzienności raczej nie robi na nas wrażenia.

Ale czy wiesz, że Twoja skóra ma swój własny mózg? Impulsy nerwowe, dzięki którym rozpoznajemy to, co dotykamy, podróżują z prędkością większą, niż Ferrari, przekraczając 420 km/h. Dzięki temu jesteśmy w stanie za pomocą dotyku błyskawicznie ocenić cechy tego, z czym nasza skóra się styka. Niedawno odkryto jednak nowy rodzaj włókien nerwowych, które znajdują się tylko w skórze – są one wrażliwe na bardzo delikatny dotyk i powolne głaskanie, a impuls z nich do mózgu podróżuje sobie w tempie leniwego spaceru po parku. Spełnia jednak bardzo ważną funkcję – mówi nam, co w danej chwili odczuwamy na poziomie emocjonalnym. Specjaliści od neurobiologii twierdzą nawet, że ten rodzaj dotyku pomaga nam zrozumieć, kim jesteśmy, a nawet daje poczucie przynależności do świata, społeczności i danej kultury, odzwierciedlając nasze poczucie tożsamości. 

Skóra może też odczuwać dźwięki, nawet jeśli ich nie słyszysz i bez problemu rozróżnia światło od ciemności, regulując Twój zegar biologiczny również wtedy, kiedy masz zasłonięte oczy. Jako pierwsza poinformuje Cię, że coś niedobrego dzieje się z Twoimi nerkami, jelitami lub wątrobą i bardzo wyraźnie daje sygnały, kiedy przechodzisz długotrwały stres albo silne emocje. Dziś wiemy, że choroby takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, uporczywy trądzik czy powracające stany zapalne mogą być skutkiem tego, co na poziomie świadomym i nieświadomym dzieje się w Twojej głowie. A tak prosta rzecz jak lekka, regularna aktywność fizyczna czy codzienne spacery na swieżym powietrzu mogą cofnąć objawy starzenia się skóry i wyraźnie ją odmłodzić.

Nie bez powodu więc Japonki, które są znane z gładkiej, pełnej blasku skóry,  mówią, że piękno jest oznaką zdrowia. W Naturea Beauty doskonale rozumiemy naturę skóry i jej potrzeby wykraczające daleko poza codzienną, podstawową pielęgnację. Dlatego w naszych słoiczkach znajdziesz mądrość  przyrody, doświadczenie, wiedzę i pasję. Ufamy inteligencji skóry i wiemy, że nie wolno jej przeszkadzać w jej intensywnej pracy, więc pominęliśmy wszystko, co w kremach zbędne, za to zadbaliśmy o to, by ją wesprzeć w jej najważniejszym zadaniu. Możesz być pewna, że kiedy potraktujesz ją z równą uwagą, troską i czułością, odwdzięczy Ci się długotrwałym, Naturalnym Pięknem.

Zostań z nami, jeśli chcesz blizej poznać i zrozumieć swoją skórę, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Będziemy  regularnie dostarczać Ci ciekawostek, rzetelnej wiedzy i prostych pomysłów do codziennego wykorzystania. Aby być na bieżąco, możesz polubić nas na Facebooku (link) lub zapisać się na newsletter: (link). Będzie nam miło!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>